Niezależnie od tego, czy zamierzasz zmieniać pracę, czy chcesz się rozwijać na obecnym stanowisku, musisz wiedzieć, co jest ważne dla Twojej kariery. O siedem złotych zasad rozwoju zapytaliśmy dyrektora HR Work Service.

Sprecyzowany cel

Podobnie jak w przypadku firmy, każdy z nas powinien mieć strategię swojego rozwoju. Jej kluczowym elementem jest określenie celu, do którego chcemy dążyć. Wszystkie kolejne podejmowane działania powinny zmierzać w kierunku jego realizacji.

Inicjatywa

Nie bój się działać! Twoja aktywność i zaangażowanie będzie nagradzane. Nawet jeśli efektów nie widzisz od razu, to pamiętaj – to zaprocentuje w przyszłości. Proponuj rozwiązania, podejmuj wyzwania i aktywnie zmierzaj do celu.

Elastyczność

Rynek pracy ulega ciągłym zmianom, a to wymaga również dopasowywania się do nowych warunków. Próbuj nowych rzeczy i zachęcaj swojego pracodawcę do podejmowania aktywności w nowych obszarach swojej działalności.

Samorozwój

Możliwości jest mnóstwo i tylko od Ciebie zależy, co wybierzesz. Możesz przebierać spośród kursów, szkoleń, studiów podyplomowych, a nawet coachingu i warsztatów rozwojowych. Pamiętaj, że inwestycja w samego siebie zawsze się zwróci!

Wolontariat pracowniczy

Nie samą pracą żyje człowiek. Jeżeli masz okazję zrobić coś dobrego dla innych, to nie zastanawiaj się, tylko to zrób! Przy okazji możesz zdobyć nowe kompetencje, poznasz lepiej zespół i będziesz rozwijać umiejętności współpracy w grupie.

Kapitał ludzki

Daj się poznać innym jako wartościowy pracownik, którego w przyszłości będą mogli polecić do nowych zadań. To właśnie kapitał ludzki i rozwijanie sieci kontaktów zawodowych może stać się Twoją przepustką do dalszej kariery.

Marka pracownika

Pokaż światu swoją wiedzę i dokonania, a co najważniejsze – nie wstydź się swoich sukcesów. Jeżeli samodzielnie nie zadbasz o to, żeby zostały dostrzeżone, to możesz się nie doczekać uznania.

 

Jak myślisz, czy stosujesz się już do wszystkich zasad? Jeśli jeszcze nie zadbałeś o wszystkie siedem obszarów, to najwyższy czas – kariera czeka!

wróć do góry